وبگاه تخصصی مقالات ساختمانی وبگاه تخصصی مقالات ساختمانی .

وبگاه تخصصی مقالات ساختمانی

چسب آب بندی NSG-Z90

اب بندی ساختمان

l


چسب
آب بندی NSG-Z90 محصولی
جهت آب بندی و رزین (چسب آب بندی) معرفی
کالا NSG-Z90 : مایعی شیری رنگ با خواص واترپروفی 100% بدون نیاز به تخریب می‌باشد و جایگزین قطعی قیر و عایق های سنتی می باشد که پس روی مرحله کاملاً بیرنگ می شود .

این ماده که بر مبنا رزین های آکریلیک و با استفاده ­گیری از تکنولوژی نانو ساخته گردیده است، امکان مخلوط در هر نوع دوغاب را به راحتی دارا بوده و پس از اجرا، پیوند قادر با بنا کرده و دارای نفوذ فراوان خوب در مرحله می باشد .

NSG-Z90 دمای 75- الی 350+ رتبه سانتیگراد را تحمل نموده و سازگار با محفظه زیست می باشد . در پیش‌روی مواد شوینده و اشعه UV و گاز CO2 به شدت مقاوم هست . معطر، ضد خزه، جلبک و باکتری بوده و اذن رشد و تجمع این مواد را در سطح نمیدهد . فشار های منفی و مثبت آب را به راحتی تحمل نموده و به عنوان ماده ای همه کاره در صنعت ایزولاسیون شناخته می شود .

مزایا
NSG-Z90 : قابل اجرا بوسیله قلمو و پیستوله، عدم نیاز به سیمان کاری و ملات پلاستر پس از اجرا، کاهش ضخامت لایه ایزولاسیون و عدم محدودیت اجرا در دیواره ها و ارتفاعات، عدم کاغذ شدن لایه های آب بندی به مرور زمان، عدم آسیب پذیری و ترک شدن لایه در پیش‌رو تنش های ارگانیک سازه و کاهش هزینه های کارگری و مصالح، امکان ادغام با انواع رنگ های آکریلیک (پایه آب) . دارای تاییدیه از آزمایشگاههای تحت حیث وزارت بهداشت جهت استفاده در مخازن آب شرب .

موارد
مصرف NSG-Z90 : بروی کلیه سطح ها نفوذپذیر از قبیل سیمانی، بتنی، سنگی، گچی، آجری، چوبی و . . .
قابل اجرا بوده و در مورد ها ذیل کاربرد دارد:


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۹:۴۵ توسط:polborj موضوع: نظرات (0)

مزایای آب بندی به کمک چسب بتن

آب بندی ساختمان

چسب بتن علاوه بر آب بندی بتن، کاربردهای فراوان دیگری نیز دارد .
از آن جمله می توانایی به موارد تحت اشاره نمود:
آب
بندی استخرها و مخازن آب آب
بندی کارخانه های لبنیات، صنایع طعام و کشتارگاه
همینطور
این چسب می تواند به همراه مواد آب بندی دیگر برای آب بندی بنا های تحت به کار برده شود:
آب
بندی سدها آب
بندی تونل ها آب
بندی پل ها آب
بندی شبکه ها آب
بندی فونداسیون و پی ساختمان ها آب
بندی آشپزخانه آب
بندی خدمت های بهداشتی آب
بندی درزها و ترک ها از
این چسب می بضاعت در تولید و ساز بتن و سازه های بتنی به شرح پایین به کار گیری نمود:
ترمیم
و تعمیر آسیب دیدگی های سطحی و عمقی ارتقا
دوام بتن، گچ و آهک بالا
بردن چسبندگی بتن نماسازی
بر روی بتن قدیمی ساخت
ملات های ترمیمی ایجاد
بتن خود تراز شونده کف
سازی و پرکردن درزهای اجرایی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۸:۴۸ توسط:polborj موضوع: نظرات (0)

انواع آب بندها

آب بندی ساختمان
۱ ) اورینگها : عادی ترین آب بند مورد استفاده در ماشین آلات می ‌باشد . اورینگ ها به عنوان سیل اثبات و متحرک به کار گیری می‌شوند وجنس آن‌ها معمولا ازترکیبات لاستیک های تصنعی می باشند .
موارداستفاده اورینگ برای آب بندی پیستون درسیلندر ‌و شیرهای هیدرولیکی محل اتصال شلنگ ها و پمپ ها استعمال می شود .
طرح اورینگ طوری میباشد که برای نصب در شیارها ساخته گردیده است و زمان نصب تا (۱۰ ) درصد فشرده می شود .در موارد به کارگیری متحرک قدمت اورینگ به صافی مرحله قطعه ها و میزان بودن آن مربوط می شود .
اورینگ ها در مواقعی که محل آب بندی دارنده گوشه و زاویه هست به کار گیری نمی شود . درصورتی که اورینگ در قطعه ای زیر فشار دوچندان نصب شود ، با‌ گذاشتن یک رینگ فیبری در پشت آن از بیرون شدن اورینگ از شیار خود خودداری می کند . مدام می بایست یک رینگ فیبری درطرف ناچیز فشار اورینگ نصب شود . در رخ به کارگیری از دو حلقه فیبری اورینگ در اواسط آن ها قرار می گیرد .
۲) آب بندهای وی صورت و یو صورت او پک‌ها و یو پک‌ها از سیل‌های متحرکی هستند که برای آب بندی پیستون و شافت پمپ ها استعمال می‌شوند .


آب بندهای ثابت، در سیستم های لوله کشی و تجهیزاتی نظیر درپوش مبدل های حرارتی، قطعات اثبات پمپ ها و کمپرسورها، ولوهای کمپرسورها, ساختمان بلند ها، راکتورها و راز سیلندرها و … قضیه استفاده قرار می گیرند . آب بندهای اثبات شامل گونه های مختلفی میباشند و بسته به مقدار اختلاف فشار و دسته سیال آب بند شونده و فرآورده قطعات و جایگاه حرارت سیال، از دسته مطلوب آن ها استفاده می شود، که در ادامه نام برده گردیده اند .

گسکت
های فلزی Metallic Gaskets گسکت
های غیرفلزی Nonmetallic Gasket آب
بندهای خمیری Sealants آب
بندهای نواری Tape static
seals


آب
بندهای متحرک Dynamic Seals این آب بندها برای آب بندی در بین قطعاتی از دستگاه که نسبت به نیز تکان دورانی یا تکان رفت و برگشتی دارند (نظیر پمپ های گریزو فرار از راس و رفت و برگشتی, کمپرسورهای گریز از راءس و رفت وبرگشتی، توربین های بخار، گیربکس ها و … ) برای ممانعت از بیرون شدن سیال داخل ماشین، موضوع استعمال قرار می گیرند .
که طبق گونه بندی پایین طبقه بندی می شود :
آب
بندهای تماسی Contact Seals آب
بندهای فاصله ای Clearance Seals پکینگ
ها Packing مکانیکال
سیل ها Mechanical Seals

rotary
seals


نکات
حائز اهمیت برای تمامی آب بندها سطوحی که بایستی آب بندی شوند بایستی کاملا صاف باشند (تاب دار نباشند) .
سطح ها آب بندشونده گذشته ازنصب آب بند بایستی دقیقا باهم موازی و رو بروی نیز باشند (Alignment) .
نیروی اعمال گردیده روی سطح های آب بند شونده بایستی در حد موضوع نیاز باشد (سفت کردن پیچ ها با گشتاور مناسب) .
نیروی روی دو مرحله آب بندشونده باید یکنواخت پخش شود که به طریق سفت کردن پیچ ها (ترتیب محکم کردن وگشتاور لازم) مربوط می شود .
بطور معمول برای انجام آب بندی مفید باید از ماده ای قابل انعطاف (مثل پکینگ ) برای پرکردن مسافت در بین دوسطح استفاده نمود . این ماده قابل انعطاف باید خواص الاستیسیته و صورت پذیری خیر و خوبی داشته باشد تا ناهمواری های دوسطح را پرکند و از نشت سیال پرهیز نماید .

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۸:۲۹ توسط:polborj موضوع: نظرات (0)

آب بندی ساختمان با استفاده از تکنولوژی نانو

آب بندی ساختمان




یکی از سوالهای مهمی که در ساخت و یا تعمیر یک استخر برای ما پیش می آید این است که چه طور استخر خود را آب بندی کنیم و از نفوذ آب به فضا استخر و حتی ساختمان های کناری پرهیز نماییم .
عایق
کاری استخر به یکسری شیوه و با تولید ها متعدد قابل انجام میباشد که در این مطلب قصد داریم تا با برخی از آن ها آشنا شویم:
چه گونه
استخر را آب بندی کنیم واتر
استاپ نوعی عایق لاستیکی شکل میباشد که قبل از ساخت استخر به کارگیری می شود . این عایق خیر تنها منجر می شود که دیواره های سیمانی استخر ترک نخورند، بلکه در صورت داشتن کنار گذاشتن و یا ساخت کنار گذاشتن احتمالی، اجازه باز شدن و گسترش آن را نمی دهد .

واتر
استاپ پودر
آب بند و چسب بتن از این دو ماده نیز قبل از ایجاد استخر می توان استفاده پیروزی و هم پس از تولید . برای این که بتوانیم استخری بسازیم که آب را در خود مراقبت نموده و از اصراف آن جلوگیری کند نیاز به ترکیب این دو ماده با بتن آماده گردیده برای ایجاد کف و دیواره های استخر داریم . البته سپس از ساخته شدن نیز قابلیت و امکان آب بندی با این مخلوط وجود داراست و آن نیز به این چهره که این مواد را با سیمان ترکیب کرده و یک لایه از آن را به دور تا به دور دیواره ها و کف استخر می کشیم . در این فیس یک استخر به طور کامل آب بندی شده خواهیم داشت .

پودر
آب بند و چسب بتن


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۱:۲۰ توسط:polborj موضوع: نظرات (0)

عایق سفید بام (بام سفید) چیست؟

همانطور که می دانید دقت به مصرف با صرفه ی انرژی می تواند هم بر کاهش هزینه ها تاثیر بگذارد و نیز در پرهیز از هدر رفتن منابع سوخت غیر قابل رجوع و برگشت نقش فراوان مهمی دارد . به مراد خودداری از هدر رفتن انرژی امروزه اکثری تاز اشخاص ترجیح می دهند ساختمان های خود را با به کارگیری از شایسته ترین منش های عایق کاری، عایق بندی کنند تا به این ترتیب با ممانعت از هدر رفتن انرژی هزینه های خود را هم به دست‌کم برسانند . ولی عایقکاری اشکال گوناگون دارد و با هدف ها مختلفی پیاده سازی می شود . به طور مثال عایق های حرارتی، عایق های رطوبتی، عایق های صوت و…عایق بام هم یک رویکرد برای دوری از رورد رطوبت و نم به داخل ساختمان و ممانعت از تخریب سازه و افزایش ارتفاع قدمت آن می‌باشد . در گذشته از منش های سنتی برای عایقکاری بام استعمال می کردند . البته امروزه از مصالح توسعه یافته تری برای این فعالیت استفاده می کنند چرا که راه و روش های سنتی دارای معایبی میباشند . در ادامه با مجموعه نوآوران امکانات عایق ایریک یاور گردید تا علاوه بر این‌که شما را از معایب راه های هایقکاری بام سنتی باخبر نمائیم، شما را با راه و روش عایق کاری با استعمال از عایق سفید بام آشنا نمائیم .

آب بندی ساختمان

عایق
سپید بام
معرفی
عایق سفید بام (بام سفید) عایق سپید بام نوعی عایق می باشد که در کشورهای توسعه یافته به شدت مورد به کارگیری قرار می گیرد و به طور کامل آب بند می باشد . این نوع عایق بر مبنا مواد اکریلیکی و پلیمرها ساخته شه میباشد و برای به عمل بردن آن جهت عایقکاری ساختمان کافیست آن را با آب ترکیب فرمائید . عایق سپید بام دارنده مزایای فراوانی می‌باشد که در این مطلب به ذکر آن ها خواهیم پرداخت همینطور تماما سازگار با محیط زیست می باشد .

همان گونه که گفته شد، شیوه های سنتی عایقکاری مثل قیر و گونی و ایزوگام، دارای مشکل ها و معایبی می‌باشند که کم اندک جای خویش را به مصالح پیشرفته تر دادند .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۵:۱۴ توسط:polborj موضوع: نظرات (0)

بهترین راه عایق بندی و مواد عایق بندی و عایق کاری

آب بندی ساختمان

در این مقاله به این سوال پاسخ می‌دهیم که راه و روش اصولی عایق بندی و عایق کاری نما و بام و استخر و … چیست؟ و همینطور به تحلیل شیوه قدیمی قیر و ایزوگام مرحله برای عایق کردن میپردازیم .

عایق
بندی و عایق کاری
از گزاره متداول‌ترین عواملی که منجر به معضل کشیدن صنعت تولید و ساز می‌شود می‌توان به تأثیرات مخرب رطوبت و یا نشت آب به باطن ساختمان‌ها اشاره کرد . نفوذ رطوبت و نشت آب به داخل ساختمان‌ها ، بود همینطور هدر رفتن آب در مسیرهای هدایت آب، نظیر نهرها و جوی‌ها ، همچنین نشت آب مخازن و استخرها از گزاره مهمترین این مشکل ها میباشد از گذشته تا به امروز هستند .

مهندسین
و دست‌اندرکاران رشته‌های عمرانی و خدمات ساختمانی می‌باشد همواره به دنبال ارائه روش‌های مطمئنی برای این معضل می باشند و از طرف دیگر تأکید و ماندگار بودن آن راه یکی از ویژگی‌های با اهمیت این شیوه است
روز جاری
راهکارهای متفاوتی جهت کنترل و سوق دهی ورود و خروج آب و رطوبتدر پروژه‌های عمرانی وجود دارد، به استدلال تصمیم‌گیری در این باره به علت محدودیت در گزینش

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۰:۱۲ توسط:polborj موضوع: نظرات (0)

آب بندی گودال های ساختمانی

یکی از مهم ترین پروسه پروژه ساختمانی ، آب بندی گودال های ساختمانی می‌باشد . متاسفانه برخی از اشخاص به حافظه کم کردن هزینه های پروژه از این تراز دیده پوشی می کنند البته آنگاه ها پس از اتمام ساختمان مشکل ها خودشان را نشان عرضه میکنند . آب بندی به دو رخ انجام می شود آب بندی فشار منفی و آب بندی فشار مثبت .

آب بندی ساختمان

اگر فشار آب از جهت پشت سطحی باشد که شما آن را آب بندی کرده اید به این گونه آب بندی ، آب بندی فشار منفی میگوییم البته در‌صورتی‌که فشار آب از جهت درونی مرحله آب بندی گردیده باشد به این گونه آب بندی فشار مثبت می گوییم . آب بندی فشار منفی برای چاله های بالا بر انجام میشود تا کلیه قطعات به فعالیت رفته در پروژه بالا بر در امان از نفوذ کننده ها باشند . آب بندی هایی که در استخر ها انجام می گردد از مدل آب بندی فشار مثبت میباشد .

 

 

 

ژئوساخت
اجراکننده
پروژه های آب بندی ساختمان ✉ Info@geosakht .com


۰۲۱۸۸۳۳۱۳۷۵

۰۹۰۳۲۶۶۱۷۰۹


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۸:۱۷ توسط:polborj موضوع: نظرات (0)